środa, 1 października 2008

NOD32 i programy pocztowe.

Jedną z opcji dostarczanych przez program antywirusowy ESET NOD32 Antivirus jest ochrona poczty elektronicznej. Wszystkie wiadomości przychodzące i wychodzące są skanowane w poszukiwaniu niepożądanej przez użytkownika treści. Dzięki temu możemy spokojnie zajmować się redagowaniem e-maili bez obawy o wirusy, które może nam przesłać nieświadomy użytkownik.

Standardowo antywirus NOD32 dodaje do wiadomości wychodzących informację o tym, że została ona przeskanowana i nie zawiera żadnych niebezpiecznych treści. Wiadomość wygląda następująco:

Informacja programu ESET NOD32 Antivirus, wersja bazy sygnatur wirusów 3426 (20080908)

Wiadomosc zostala sprawdzona przez program ESET NOD32 Antivirus.

http://www.eset.pl lub http://www.eset.com

Co jednak gdy nie chcemy aby taka treść była dołączana do wiadomości? Należy odpowiednio skonfigurować program antywirusowy ESET NOD32 Antivirus. Zaczynamy standardowo, przyciskiem F5 wywołujemy okno ustawień zaawansowanych. Z drzewa opcji wybieramy Antiywirus i antyspyware -> Ochrona poczty e-mail. W sekcji Alerty i powiadomienia koncentrujemy się na sekcji Alerty. Tutaj możemy zmienić ustawienia dotyczące wiadomości przychodzących i wychodzących. Po modyfikacjach zatwierdzamy konfigurację przyciskiem OK.

Od tego momentu wiadomości wysyłane lub odbierane nie będą zawierać dodatkowego tekstu dodawanego przez program antywirusowy. Należy jednak tutaj zaznaczyć, że zmiany te nie działają wstecz. Wiadomości, które wcześniej zostały opatrzone odpowiednią informacją nie ulegną zmianie.


1 komentarz:

michael pisze...

gdybym to wiedział, wcześniej... a teraz wszystkie maile maja ten głupi dopisek;p jest jakiś sposób na usuniecie tego z maili w outlooku?
Ale i tak wielkie dzięki:) spoglądałem w opcje ale jakoś mi to umknęło.