piątek, 29 maja 2009

Komputer Świat o ESET NOD32 Antivirus 4

Kolejny artykuł na temat oprogramowania firmy ESET znalazł się w czasopiśmie komputerowym. Tym razem jest to Komputer Świat, a tematyka artykułu to ESET NOD32 Antivirus 4. Opinia jak najbardziej pozytywna. W artykule pada stwierdzenie "ekstremalnie skuteczny" w odniesieniu do testowanego antywirusa ze stajni ESET'a.

Według redakcji Komputer Świat Ekspert „NOD32 to obecnie jeden z najpopularniejszych antywirusów.” Opierając się na wynikach ostatnich testów Virus Bulletina magazyn stwierdził, że „najskuteczniejszym antywirusem dla Windows XP jest nowa edycja programu NOD32 Antivirus.” Redakcja pochwaliła nowy interfejs programu, który „w czwartej edycji jest bardziej przejrzysty i wygodny” oraz wyraziła uznanie w stosunku do udoskonalonej technologię heurystyczną, dzięki której ESET NOD32 Antivirus jest teraz jeszcze skuteczniej podczas wykrywania i ochrony użytkownika przed nowymi zagrożeniami – „96%-procentowy wynik skuteczności wykrywania zagrożeń przy średnich wynikach konkurencji między 50 a 75 procent robi duże wrażenie.”

Komputer Świat Ekspert pochwalił nowe funkcjonalności ESET NOD32 Antivirus 4, takie jak kontrolowanie i blokowanie dostępu do portów USB i napędów optycznych, opcję ESET SysRescue oraz implementację w rozwiązaniu narzędzia ESET SysInspector, który pozwala „monitorować stan bezpieczeństwa systemu i ułatwia wykrywanie szpiegów, trojanów i rootkitów”. Za ukłon w kierunku użytkowników laptopów uznano funkcję automatycznego zmiany trybu pracy programu na oszczędzający energię w momencie przejścia na zasilanie bateryjne.

W zasadzie o wszystkich funkcjonalnościach pisałem już wcześniej na blogu. Cieszy jednak fakt, że papierowe magazyny również zamieszczają swoje opinie. Na pewno przyczyni się to do popularyzacji oprogramowania firmy ESET.

Brak komentarzy: