czwartek, 8 października 2009

ESET Smart Security dodawany do płyt głównych Intela

Ostatnio udało mi się dotrzeć do dość ciekawej informacji związanej z firmą ESET. Słowacki producent oprogramowania antywirusowego podpisał porozumienie z firmą Intel na mocy którego będzie dodawał od 2010 roku program ESET Smart Security do najnowszych płyt głównych firmy Intel.

Nie podano jeszcze konkretnych płyt głównych wiadomo jednak, że dołączane oprogramowanie będzie aktywne przez okres 45 dni bądź 1 roku.

Przyznam szczerze, że długo czekałem by przeczytać taką informację. Osobiście mam już dość programów antywirusowych dodawanych do płyt głównych czy preinstalowanych na laptopach. Z reguły pierwszą rzeczą jaką robię na takim komputerze to odinstalowanie dodanego antywirusa i instalacja sprawdzonego NOD'a.

ESET Smart Security, podobnie jak ESET NOD32 Antivirus, do wykrywania nowych zagrożeń wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz zaawansowane metody analizy heurystycznej. Podejrzany plik jest uruchamiany przez program w oddzielonym zabezpieczonym środowisku, dzięki czemu rozwiązanie może sprawdzić działanie groźnego kodu, nie narażając systemu operacyjnego na niebezpieczeństwo. Sprawdzany kod jest następnie analizowany pod kątem podejrzanego zachowania i klasyfikowany jako zagrożenie lub bezpieczna zawartość. Skuteczność technologii stosowanej przez ESET potwierdza ostatni test AV-Comparatives i przyznana firmie ESET trzecia w tym roku certyfikacja Advanced+.

1 komentarz:

Asystentka pisze...

Wydaje mi się że to ściema!