sobota, 21 lutego 2009

ESET Smart Security 4.0 i NOD32 Antivirus 4.0 coraz bliżej

Premiera kolejnej czwartej wersji programów firmy ESET - ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, jest już coraz bliżej. Pierwsze informacje na temat wersji beta programów dotarły do nas na początku grudnia. Więcej na ich temat można było przeczytać tutaj. Obecnie programy wkroczyły w kolejny etap przygotowania do wydania finalnej wersji. Dostępne na stronach producenta są już wersje Release Candidate.

W stosunku do wersji beta wprowadzono wsparcie dla szyfrowania SSL w Windows 2000 oraz funkcję importu i eksportu tak zwanych root CA - głównych urzędów certyfikacji dla przeglądarek Internet Explorer, Firefox i Opera. Dodano możliwość definiowania serwerów, z których pobierane mają być aktualizacje. Aplikacja antywirusowa posiada tryb szybkiego skanowania, umożliwia też wykluczanie zmapowanych lokalizacji sieciowych. Moduł zapory jest od teraz w pełni kompatybilny z mechanizmem User Account Control (UAC) na systemach Windows Vista i Windows Server 2008. Obsługuje porty 1863/TCP programów Windows Live Messenger i MSN Messenger dla reguł ustawień lokalnych. ESET SysRescue zyskał z kolei możliwość uruchamiania zewnętrznych aplikacji z obrazów ISO.

To co chyba najbardziej ucieszy posiadaczy obecnych wersji programów to fakt iż mogą oni bezpłatnie zaktualizować program do najnowszej wersji. Ten sposób licencjonowania od dawna sprawdza się w przypadku programów firmy ESET i jest bardzo chwalony przez użytkowników. Dlatego też nie ma co zwlekać z zakupem, warto już dziś zainwestować w oprogramowania antywirusowe ESET'a.

Brak komentarzy: