wtorek, 27 stycznia 2009

Wyniki testów Virus Bulletin (1998-2008)

Virus Bulletin jest niezależną organizacją testującą oprogramowanie antywirusowe, zrzeszającą ekspertów z całego świata.VB jest znany w branży antywirusowej jako ośrodek przeprowadzający rygorystyczne testy porównawcze. Szczególny nacisk VB kładzie na wskaźnik wykrywalności wirusów, prędkość skanowania i ilość fałszywych alarmów. Nagroda Virus Bulletin Award (VB100) jest przyznawana programowi antywirusowemu, które bez fałszywych alarmów wykryje wszystkie rozprzestrzeniające się wirusy „in the wild”. Wirusy rozprzestrzeniające się („in the wild”) powodują najwięcej infekcji, gdyż nie istnieje jeszcze na nie szczepionka lub większość użytkowników jeszcze jej nie pobrało. ESET NOD32 Antivirus w grudniu 2008 otrzymał kolejną nagrodę VB100. Tym samym od maja 1998 roku ma ich na koncie rekordową ilość - 53 nagrody VB100. Ponadto ESET NOD32 Antivirus jest jedynym programem antywirusowym, który nigdy nie pominął żadnego z rozprzestrzeniających się zagrożeń („in-the-wild”) w testach Virus Bulletin od 1998 roku. Poniższa tabela przedstawia zestawienie wszystkich testów na różnych systemach operacyjnych od maja 1998 roku, kiedy ESET NOD32 po raz pierwszy wziął w nich udział.


*) Test jest niezaliczony w wyniku pominięcia zagrożenia lub wystąpienia fałszywego alarmu.
**) NOD32 w każdym z 55 testów wykrył wszystkie rozprzestrzeniające się zagrożenia (in-the-wild) i tylko w dwóch testach zgłosił fałszywy alarm.


Symantec zajmuje drugą pozycję w historii testów Virus Bulletin, jednak ESET NOD32 Antivirus powoduje znacznie mniejsze opóźnienie w dostępie do plików, z mniejszym obciążeniem i zużyciem systemu. Symantec nie zaliczył 3 testów Virus Bulletin przed debiutem ESET NOD32 Antivirus. To wszystko obniża sumaryczny wynik Symanteca do 94,00 % (Grudzień 2008; www.virusbtn.com)

Brak komentarzy: