niedziela, 21 grudnia 2008

Antywirusy - podsumowanie 2008 roku

Zbliżający się koniec roku to okazja do różnego rodzaju podsumowań. Jest to dobry czas by spojrzeć na programy antywirusowe i ocenić, który sprawował się najlepiej w mijającym roku. Takiej właśnie klasyfikacji dokonała organizacja AV-Comparatives.

Uznano, że najlepszym programem antywirusowym w mijającym roku został program AVIRA. Na drugim miejscu uplasował się ESET NOD32 Antivirus zdobywca tej nagrody w dwóch poprzednich latach. Oba programy otrzymały po 3 certyfikaty Advanced+ jednak to AVIRA otrzymała według organizatorów badań większą ilość punktów.

Program AVIRA został uznany za najlepszy program wykonujący skanowanie na żądanie. Program ESET NOD32 to najlepsza ochrona proaktywna podczas skanowania na żądanie oraz najszybszy program antywirusowy. W innych kategoriach odznaczono rozwiązania firm:
McAfee - najmniej fałszywych alarmów,
Symantec - szybkość skanowania na żądanie,
Kaspersky - skanowanie na żądanie podczas kopiowania plików.

Organizatorzy w raporcie umieszczonym na stronie projektu opublikowali również kilka słów komentujących rozwój oprogramowania antywirusowego poddanego testom. Program ESET NOD32 Antivirus - zebrał pochwały. Stwierdzono, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Trzymam zatem kciuki za program firmy ESET. Mam nadzieje, że producent weźmie sobie do serca wszystkie uwagi i sprawi, że program zachowa wszystkie pozytywne cechy, a dodatkowo poprawi drobne niedociągnięcia. Przyszły rok zapowiada się interesująco - jestem pewien, że firma ESET będzie chciała odzyskać stracony na rzecz Aviry tytuł najlepszego programu antywirusowego.

Brak komentarzy: