wtorek, 7 października 2008

NOD32 - szybkość skanowania

Idąc tropem testów programów antywirusowych przystanąłem chwilę nad szybkością skanowania. Proces ten powinniśmy uruchamiać regularnie by zadbać o porządek na naszym komputerze. Zawsze może się tak zdarzyć, że skaner rezydentny nie wykryje wirusa, który już wcześniej zagnieździł się w naszym komputerze.

Uruchamiamy skaner na żądanie i co dalej?? Długie godziny oczekiwania zanim antywirus przeskanuje obecnie już kilkusetgigabajtowe dyski twarde. Czy można ten proces przyspieszyć?? I tak i nie. Jeśli mamy już program antywirusowy musimy uczyć się cierpliwości, jeśli nie możemy wybrać najszybszy.

Poniżej prezentuje wykres szybkości skanowania wg. organizacji Virus Bullerin z lutego 2008 wykonany na systemie operacyjnym Microsoft Windows Server 2003.

Niezależna organizacja badawcza Virus Biulletin, znana z rygorystycznych testów rozwiązań antywirusowych, wielokrotnie potwierdziła nadzwyczajną szybkość działania programu ESET NOD32 Antivirus. Ogromna przewaga jaką NOD32 zyskuje nad konkurencyjnymi programami wynika z unikalnej, zintegrowanej budowy sinika skanującego. To dzięki niej program sprawdza pliki wielokrotnie szybciej niż inne rozwiązania antywirusowe.

Brak komentarzy: