czwartek, 30 października 2008

Konsola centralnej administracji

Ostatnimi dniami spędziłem sporo czasu przeglądając oferty sprzedaży oprogramowania ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security. Sprzedawcy jak zawsze prześcigali się w cenach oraz dodatkowych promocjach. Zaciekawiła mnie jednak oferta sklepu internetowego dostępnego na stronie www.nod32.atcomp.pl

Pomijając ciekawy wygląd i dobre ceny największe zainteresowanie wzbudziła we mnie konsola centralnej administracji ESET Remote Adminstrator. Do wszystkich licencji na 5 i więcej komputerów program ten jest dołączany bezpłatnie. Co w ten sposób zyskujemy?

Wygląda na to, że bardzo dużo. Program umożliwia zarządzanie wszystkimi stanowiskami w sieci. Mam tu na myśli zarówno program ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security. Możemy w łatwy sposób wykonywać zadania na wszystkich komputerach. Raz utworzona konfiguracja, może w łatwy sposób zostać wysłana do pozostałych stanowisk. Jeśli nie posiadamy na wszystkich komputerach dostępu do internetu możemy uruchomić wewnątrz sieci LAN serwer aktualizacji. Zaowocuje to oszczędnością pasma internetowego w momencie gdy mamy więcej komputerów z zainstalowanymi programami antywirusowymi firmy ESET.

Wygląda to wszystko bardzo ciekawie, jednak jak jest w praktyce ?? Jeszcze nie wiem ale postaram się zweryfikować to w następnych dniach. W końcu trzeba odpowiednio wytestować produkt po zakupie. Jak tylko będę miał więcej informacji podzielę się nimi na tym blogu.

Brak komentarzy: