wtorek, 2 grudnia 2008

NOD32 - antywirus dla szkół

Konieczność ochrony antywirusowej dotyczy obecnie wszystkich komputerów. W szczególności tych na których pracują młodzi adepci informatyki. Mam tu na myśli uczniów szkół podstawowych czy liceów. Po pierwsze należy dbać o ochronę dziecka w internecie, po drugie o odpowiednie wykorzystanie komputerów używanych przez wiele osób.

Ktoś pomyśli, że komputer używany w szkole nie podlega zagrożeniom. Czy aby na pewno?? Popularne dyski przenośne, które młodzież używa na komputerach w szkole, bibliotece czy domu są jednym z groźniejszych źródeł infekcji. Strony internetowe, które przegląda młodzież często niosą wiele zagrożeń dla nieświadomych zagrożeń uczniów.

Rozwiązanie wszyscy znamy - dobry program antywirusowy. Niestety nie zawsze istnieje taka możliwość. Głównym problemem jak zawsze są koszty. Jednak nie zawsze jest tak drogo jak może się to wydawać. Istnieją takie firmy jak słowacki ESET, które wspierają edukację. Mam tu na myśli specjalną promocję - "Mała Szkoła" - skierowaną dla przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. W ramach promocji wymienione placówki mogą nabyć w wyjątkowo atrakcyjnych cenach programy ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security.

Reasumując NOD32 to dobry antywirus dla szkół. Szybkość i skuteczność znanego programu w wyjątkowo korzystnej cenie dla placówek edukacyjnych. Zyskują wszyscy - uczniowie należytą ochronę, szkoły bezpieczeństwo w dobrej cenie, producent przyszłych potencjalnych klientów.

Brak komentarzy: